Uredništvo    16. julij 2017
1. SNL, 1. krog

Pred povratno evropsko klonila tudi Gorica

Gorica je vmesno ligaško postajo med evropskima tekmama s Panioniosom slabo izkoristila. Na gostovanju v Krškem je izgubila.
2 : 1
Krško: Marko Zalokar, Marko Krajcer, Klemen Šturm, Jan Gorenc, Marko Dušak, Marko Jakolić, Tonči Mujan, Uroš Jovanović (od 86. David Kovačič), Nikola Mandić (od 89. Leo Ejup), Marin Jurina, Miljan Škrbić (od 80. Roko Nakić).
Trener: Stipe Balajić
Gorica: Gregor Sorčan, Miha Gregorič, Matija Škarabot, Jani Curk, Tine Kavčič, Jaka Kolenc, Leon Marinić, Jan Humar (od 75. Dejan Žigon), Donatus Edafe (od 63. Bede Amarachi Osuji), Andrija Filipović, Tilen Nagode (od 62. Rifat Kapić).
Trener: Miran Srebrnič
Goričani so v Krškem relativno hitro prišli v težave. Nikola Mandić je bil namreč že v 18. minuti sam pred Gregorjem Sorčanom, ki je med tednom dobro branil v Atenah, toda gostujoči vratar je bil na mestu. Krčani so imeli žogo več v svoji posesti, Gorčani pa so poizkušali s streli z razdalje, toda neuspešno. Malce pred koncem prvega dela igre je bil Edafe v obetavni situaciji, a ni najbolje reagiral pred golom, tako da se je prvi del igre končal z rezultatom 0:0.

Nogometaši Krškega so drugi polčas dobro začeli. Že v 50. minuti so povedli preko Miljana Škrbića, podal mu je Tonči Muljan. Škrbić je bil junak Krškega tudi šest minut pozneje, ko je odbito žogo po podaji iz kota poslal v mrežo Grege Sorčana. Miran Srebrnič je menjal, v igro je poslal Kapića, Osujija in Žigona, toda časa je gostom iz Nove Gorice vse bolj zmanjkovalo. Osuji je sicer znižal zaostanek Gorice, ki je nato lovila izenačenje, toda Krčani so uspeli zadržati prednost vse do konca.