Uredništvo    11. november 2016
Kvalifikacije za SP 2018

Verbič priboril nujno zmago

Slovenija se je na Malti pošteno namučila za obvezne tri točke in jih na koncu osvojila po zaslugi zadetka Benjamina Verbiča. Številni streli naših zleteli mimo cilja, dvakrat do "zicerja" tudi domačini.
6.9.2017 | Slovenski nogomet
Štadion: National Stadium, Gledalcev: 5000, Sodnik: P. Raczkowski (POL)
Malta: Andrew Hogg, Andrei Agius, Ryan Camilieri (od 68. Steve Borg), Zach Muscat, Joseph Zerafa, Sam Magri, Gareth Sciberras, Rowen Muscat, Luke Gambin, Michael Mifsud (od 78. Jean Paul Farrugia), Andre Schembri.
Trener: Pietro Ghedin
Slovenija: Jan Oblak, Nejc Skubic, Miral Samardžić, Boštjan Cesar, Dejan Trajkovski (od 63. Boban Jovič), Benjamin Verbič, Jasmin Kurtič, Valter Birsa, Rene Krhin, Josip Iličič, Milivoje Novakovič (od 83. Andraž Šporar).
Trener: Srečko Katanec
(foto: SPS)
Nekoliko oslabljena Slovenija je na Malto prišla kot favorit in tekmo tako tudi začela, saj je od samega začetka dominirala v posesti žoge. Prvo priložnost so Slovencem poklonili kar domačini, Camilleri je nespretno podal Josipu Iličiću, ki pa je lepo priložnost v kazenskem prostoru zakockal z nenatančnim diagonalnim strelom. V 13. minuti nov "zicer" za Slovenijo. Podal je Iličića, Valter Birsa je sprožil, Hogg je branil, potem pa je odbito žogo udaril Milivoje Novaković, znova blok in nato še Benjamin Verbič, toda mreža Malte se ni zatresla. Dogajanje se je nato malce umirilo, vse do strela po tleh Benjamina Verbiča v 22. minuti.

V 23. minuti pa skorajda šok za Slovenijo! Schembri je prehitel Boštjana Cesarja, z desne strani podal pred gol, kjer je bil Gambin, ki pa težke žoge ni najbolj zadel. Slovenska obramba je zatajila! In ne edinkrat. Po strelu Kurtića v 28. minuti in prepozni reakciji Novakovića ob podaji s strani Verbiča v 29. minuti so Maltežani znova zapretili v 30. minuti, ko je Oblak ubranil strel Gambinu. Do žoge je prišel osamljeni Schembri, gol je bil prazen, saj je bil Oblak na tleh, Maltežan pa je v slogu amaterja zgrešil res neverjetno. Slovenija jo je srečno odnesla, do odhoda na odmor pa zmogla le še poizkuse Kurtića z glavo in dva strela Iličića, toda vse to je bilo preslabo, da bi Slovenija lahko povedla.
Slovenija Anglija Benjamin Verbič
(foto: SPS)

Drugi polčas se je za slovensko reprezentanco začel sanjsko, kajti že v 47. minuti je po podaji Kurtića z leve strani imeniten gol dosegel Benjamin Verbič! To je bil njegov reprezentančni prvenec. Slovenija je zdaj lažje zadihala in začela snovati načrte za drugi zadetek, s katerim bi se izdatno približala trem točkam, ki so bile danes tudi edini cilj. Josip Iličić, tudi nocoj najboljši v naši izbrani vrsti, je v 54. minuti znova streljal na gol, tokrat po tleh, vendar brez uspeha. Srečko Katanec je moral menjati v 63. minuti, Dejan Trajkovski si je poškodoval ramo, namesto njega pa je priložnost dočakal Boban Jović

Slovenija v drugem polčasu ni bila več tako dominantna. Imela je precej težav v igri, škripalo je pri organizaciji napada, pa tudi v napadu, kjer je bil Milivoje Novaković nocoj brez slehernega učinka. Kljub temu ga je Katanec menjal kot zadnjega, še prej je Birso zamenjal Omladič, Novakovića pa nato v 81. minuti Andraž Šporar. Ljubljančan je v 90. minuti z desnico streljal diagonalno, to je bil nevaren strel, vendar brez zadetka. Srečanje, na katerem je imela Slovenija kar nekaj težav, se je končalo z minimalno zmago z izidom 1:0. Predvsem izid pa bo (ob lepem zadetku Verbiča) verjetno edino, česar se bodo pristaši Slovenije spominjali s tokratnega gostovanja na Malti.