Uredništvo    24. avgust 2017
Playoff za ligo Europa, povratna tekma

Domžalskih sanj je konec

Prvi polčas na Velodromu je precej obetal, Domžale so se enakovredno kosale z Marseillom, zatresle vratnico, v drugem polčasu pa je individualna kakovost Francozov prevladala. Domžale ponosno končujejo evropsko sezono.

Naprej Marseille s 4:1.

Stadion: Velodrome. Sodnik: O. Grinfeld (IZR). Rumeni kartoni: Rami, Thauvin, Balkovec, Žužek.

Marseille: Mandanda, Sakai, Ocampos (od 82. Doria), Rolando, Sanson, Gustavo, Evra, Rami (od 24. Sertic), Thauvin, Lopez (od 63. Zambo Anguissa), Germain. Trener: R. Garcia

Domžale: Milić, Vetrih (od 83. Gnezda Čerin), Klemenčič, Firer (od 75. Ožbolt), Širok, Bizjak (od 65. Žužek), Repas, Ibričić, Blažič, Balkovec, Husmani. Trener: S. Rožman

Domžalčane je na Velodromu v Marseillu pričakalo vročično vzdušje na tribunah, ki so od prve minute glasno vzpodbujale domače moštvo. Že v peti minuti izjemna priložnost za Domžale po podaji iz kota! Žoga je prišla po tleh do neoviranega Vetriha, ki pa jo je zgrešil! S priložnostjo so Domžale umirile domačine, ki so do prvega strela prišli v 12. minuti, po podaji z desne strani je z glavo v kazenskem prostoru poizkušal Ocampos, a bil nenatančen. Isti igralec je v 15. minuti po podaji Sakaia z desne strani znova streljal z glavo, žoga je v roko zadela Široka, toda glavni sodnik ni upošteval protestov domačih. Domžalčani so v nadaljevanju znova zaigrali mirno, brez težav so držali žogo in iskali prostor v napadu.

Garcia je bil prisiljen v prvo menjavo že v 24. minuti, poškodovanega Ramija je zamenjal Sertic. Domžalčani so imeli prosti strel (Rami se je v igro vrnil brez dovoljenja sodnika, potem ko je pred tem obležal in moral z igrišča) takoj po menjavi, malce z desne strani, izvajal ga je levičar Jure Balkovec. Streljal je nizko, a očitno zmedel Mandandaja, ki sploh ni reagiral, žoga pa je na smolo Domžal zadela le vratnico. Kazen je prišla hitro, v 28. minuti je Germain ob podaji s strani Lopeza pobegnil Blažiču, ni šlo za prepovedan položaj, prišel pred vratarja Milića in žogo z glavo preusmeril v mrežo. Po golu, ki Domžal niti ni presekal, se je gostom še naprej ponujalo kar precej prostora, izkoriščali so ga, prihajali so do kazenskega prostora, manjkal je le konkreten zaključek. V domžalski igri je bilo moč videti dodatno mero fanatičnosti, kajti kot po dogovoru so nogometaši v modrem danes skočili v nasprotnika ob vsaki provokaciji. Bizjak je v 42. minuti, po novi presekani akciji Marseilla in protinapadu Domžal, prišel do zaključnega strela, Mandanda pa je bil na mestu. Na drugi strani obramba tudi Milića, do strela je prišel Germain.

Amedej Vetrih, Domžale
(foto: SPS)

Marseille je drugi polčas začel s pobudo v igri, veliko so domači nogometaši držali žogo v svojih nogah. Prvi zaključni strel smo videli v 53. minuti, ko je z glavo iz precej težkega položaja poizkušal zviti Germain, Milić pa je žogo uspel ujeti. Domačini so v 56. minuti povedli z 2:0. Po desni strani je prodrl Thauvin, "zlomil" Klemenčiča, podal na drugo stran, kjer je bil Germain in slednji je zadel za 2:0. Tribune so oživele, Marseille je seveda stopil izdaten korak naprej v uvrstitvi v skupinski del lige Europa. Domžale so zapadle v manjšo krizo v igri, Marseille je pritisnil in v 63. minuti še enkrat zapretil, tokrat preko Ocamposa, ki pa je meril mimo gola.

Rožman je prvič menjal po dobri uri igre, Bizjaka je zamenjal Žužek. V drugem polčasu je favorizirani Marseille vendarle prevzel vajeti igre v svoje noge, potem ko so bili Domžalčani tisti, ki so v prvem delu igre precej diktirali tempo igre. Prvi udarec Domžal v drugem polčasu smo videli v 70. minuti, Ibričič je pred kazenski prostor s strani podal Široku, ki je poizkusil s strelom, Mandanda pa je bil na mestu. Rožman je drugič nocoj menjal v 75. minuti, ko je Firerja zamenjal Ožbolt. Zadnja menjava je bil Gnezda Čerin, ki je zamenjal reprezentanta Vetriha. Domžale so po drugem prejetem golu precej padle v igri, možnosti za preobrat ni bilo več, do konca srečanja so prejele še en gol, ki ga je po podaji Germaina dosegel Thauvin.

Domžale so tako na slovitem Velodromu končale letošnjo evropsko sezono, ki je prinesla presežek v smislu rezultata, predvsem pa v smislu zrelih iger, ki so jih prikazali aktualni pokalni prvaki.