Uredništvo    20. avgust 2017
1. SNL, 6. krog

Ožboltova dva dovolj le za točko

Domžale so danes še dodatno zaostale za vrhom 1. SNL. Na tekmi šestega kroga 1. SNL proti Aluminiju so vodile že z 2:0, a na koncu osvojile le točko.
Štadion: Športni park Domžale, Gledalcev: 1300, Sodnik: Matej Jug
Domžale: Dejan Milić, Matija Rom, Tilen Klemenčič, Faruk Gačan, Adam Čerin, Jure Balkovec, Jure Matjašič (od 56. Lovro Bizjak), Žan Žužek (od 68. Zeni Husmani), Nermin Hodžić, Luka Volarič, Alen Ožbolt (od 61. Ivan Firer).
Trener: Simon Rožman
Aluminij: Luka Janžekovič, Sanin Muminović, Nemanja Jakšić, Žiga Škoflek, Arafat Mensah Ibrahim (od 85. Alen Krajnc), Derrick Mensah (od 73. Damir Bartulović), Vedran Mesec, Francesco Tahiraj (od 51. Dejan Petrović), Marko Nunič, Matic Vrbanec, Mario Jurčević.
Trener: Slobodan Grubor
(foto: SPS)
Domžale so vmesni postanek med obema tekmama z Marseillom opravile doma, nasprotnik pa je bil Aluminij. Simon Rožman je premešal enajsterico in že v drugi minuti je izgledalo, da je z izborom zadel. Napadalec Alen Ožbolt je namreč hitro zadel za 1:0 po podaji Matjašiča. Dobrih dvajset minut pozneje je šlo Domžalčanom vse po načrtih, povedli so namreč z 2:0, tudi tokrat pa je zadel Žužemberčan Ožbolt. Toda gostje iz Kidričevega so uspeli odgovoriti. V 29. minuti so namreč dosegli zadetek, podajalec je bil Tahiraj, strelec pa Škoflek. Matjašič je bil v 33. minuti zelo blizu golu, a je zadel le prečko. Domžalčani so pritiskali, a brez uspeha, na drugi strani pred polčasom še nevaren in tudi nenatančen strel Mensaha.

Gostje so na začetku drugega polčasa zapretili s protinapadom v režiji Škofleka, toda ni se izšlo s podajo. Milić je imel nato v 60. minuti precej dela, Mensah je prodiral po levi, vratar Domžal pa je dobro posredoval. V 78. minuti je zadišalo po golu Aluminija, toda Marko Nunić je zadel le prečko, po podaji iz kota pa je streljal še Jakšić, a je bil Milić na mestu. Samo dve minuti pozneje je bilo že 2:2, tokrat je Nunić po podaji Škofleka uspel zadeti. To je bil tudi končni izid srečanja v domžalskem Športnem parku.