Uredništvo    15. julij 2017
1. SNL, 1. krog

Nad Zrinjski v zmagovalnem ritmu

Maribor je v nekoliko premešani zasedbi uspešno oddelal uvodno srečanje nove sezone v 1. SNL. Aluminij ni bil lahek nasprotnik, Mariborčani so ga premagali z zadetkom Aleksa Pihlerja.
Štadion: Ljudski vrt, Gledalcev: 2500, Sodnik: Dejan Balažič
Maribor: Jasmin Handanovič, Mitja Viler, Aleksander Rajčevič, Matej Palčič, Jean Claude Billong, Valon Ahmedi, Blaž Vrhovec (od 46. Marwan Kabha), Aleks Pihler, Dino Hotić (od 47. Luka Zahović), Martin Kramarič (od 85. Gregor Bajde), Jasmin Mešanović.
Trener: Darko Milanič
Aluminij: Luka Janžekovič, Sanin Muminović, Luka Čagalj, Ilija Martinović, Nemanja Jakšić, Arafat Mensah Ibrahim, Vedran Mesec, Žiga Škoflek, Denis Vezjak (od 87. Matic Vrbanec), Toni Petrović, Francesco Tahiraj (od 79. Alen Krajnc).
Trener: Slobodan Grubor
(foto: pigac.si)
Dobrih 2.000 gledalcev si je prišlo v soboto zvečer ogledati uvodno prvenstveno tekmo nove sezone med Mariborom in Aluminijem, ki je tudi uvod v povratno evropsko tekmo z Zrinjskim. V domači zasedbi nekaj menjav v primerjavi z Mostarjem, v napadu je začel Mešanović, v obrambi Billong.

Mariborčani so že v uvodnih minutah pokazali željo po golu. V osmi minuti so se gostje ubranili, izbijal je Petrovič. Na drugi strani prvi strel Kidričanov preko Tahiraja v 11. minuti, Handanović ni imel težav. V 22. minuti vratnica! Mladi Martin Kramarič, ki je nocoj igral drugo tekmo za Maribor, je streljal z glavo, toda zadel le okvir gola. Isti igralec je poizkušal tudi nekaj minut pozneje, vendar je bil premalo natančen. Valon Ahmedi bo očitno izvajal prekinitve v Mariboru, tudi na današnji tekmi je namreč poizkušal s prostega strela, Janžeković pa je njegov poizkus ubranil. Do konca prvega polčasa še poizkus Hotića in na drugi strani skorajda Škofleka, toda brez spremembe izida.

Darko Milanič je ob polčasu menjal, v igro sta vstopila Kabha in Zahović, iz nje pa sta odšla Vrhovec in Hotić. Jasmin Mešanović je imel v 47. minuti priložnost za gol po podaji Palčiča, toda Janžekovič ni klonil. Je pa Mešanović zato asistiral z leve strani v 50. minuti, njegovo podajo pa je v gol spremenil Aleks Pihler. Sledil je niz novih priložnosti za Maribor. Najlepšo je imel Luka Zahović, ki je bil blizu tako v 70. kot tudi 73. minuti. Aluminij, ki nikakor ni dovolil še kakšne žoge v svoji mreži, je odgovarjal preko Vedrana Meseca, toda neuspešno. Sledila je akcija ena na ena Kramariča in Janžekovića, mladi napadalec Maribora je dvoboj izgubil. Danes rezervist Gregor Bajde je bil v sodnikovem podaljšku nevaren, meril je mimo gola. Ostalo je pri izidu 1:0, ki je verjetno ključna stvar za domači tabor nocoj, misli Mariborčanov morajo namreč ekspresno hitro preklopiti na bližajočo se evropsko preizkušnjo.