Uredništvo    22. julij 2017
1. SNL, 2. krog

Tavares še n-tič junak Maribora

Maribor se je v Kranju znašel v globokih težavah, a je navkljub zaostanku z 2:0 v zadnjih dvajsetih minutah dosegel tri gole in se po velikem preobratu dokopal do zmage. Strelec zmagovitega zadetka Marcos Tavares.
Štadion: Športni center Kranj, Gledalcev: 1700, Sodnik: Damir Skomina
Triglav: Elvis Džafič, Momir Bojić (od 69. Ožbej Kuhar), Kristjan Arh Česen, David Zec, Žiga Ovsenek (od 46. Igor Bukara), Marko Gajič (od 68. Gašper Udovič), Dejan Robnik, Alen Krcič, Luka Majcen, Matej Poplatnik, Jernej Gvardjančič.
Trener: Anton Žlogar
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Adis Hodžić, Jean Claude Billong, Marwan Kabha (od 20. Aleks Pihler), Blaž Vrhovec, Dino Hotić (od 64. Damjan Bohar), Martin Kramarič (od 63. Luka Zahović), Marcos Morales Tavares, Jasmin Mešanović.
Trener: Darko Milanič
(foto: uradna spletna stran kluba)
Maribor je po uspešno opravljeni nalogi proti Zrinjskemu sezono nadaljeval v Kranju, kjer je v novopečenem prvoligašu Triglavu naletel na zelo močan odpor. V kranjskem športnem centru je obračun s prvaki spremljalo več kot 1.500 gledalcev, te pa je že v tretji minuti na noge dvignil Alen Krcić, ki je z desne strani ogrel pesti Jasmina Handanovića. V nadaljevanju polčasa je imel Maribor terensko premoč, a je imel vnovič ogromno težav pri kreiranju priložnosti  za zadetek. Še najbližje zadetku je bil Dino Hotić, omeniti pa velja še strel Mitje Vilerja, ki ni presenetil domačega vratarja Elvisa Džafića.

V deseti minuti nadaljevanja je sledil šok za goste. Po kotu se je povsem sam znašel Luka Majcen, ki je z glavo zadel bližnji kot mariborskih vrat in Triglav popeljal v vodstvo. Le pet minut kasneje je Maribor visel že globoko nad breznom, ko je napačno podajo Marka Šulerja prestregel Majcen, jo hitro podal Mateju Poplatniku, najboljši strelec 2. SNL v minuli sezoni pa je z obrata zadel za presenetljivo vodstvo Triglava z 2:0.

Po zaostanku je Maribor uspel pokazati vrline, ki jih bržčas nima noben drug slovenski prvoligaš. V 71. minuti je veliki preobrat začel dotlej povsem nevidni Jasmin Mešanović, ki se je tako veselil svojega prvenca v majici Maribora. Čeprav je še naprej dišalo po senzaciji, se Maribor ni predal. V 85. minuti je po odboju žoge od enega od domačih igralcev Maribor  zadel vratnico, po kotu pa je zasijal rezervist Damjan Bohar, ki je z izvrstno potezo izigral Džafiča in Jerneja Gvardjančiča in poskrbel za izenačenje. Za veliko mariborsko veselje je le nekaj minut kasneje poskrbel Marcos Tavares, ki se je v kazenskem prostoru dokopal do žoge in poskrbel za popoln preobrat v vsega 17 minutah.