Uredništvo    23. julij 2017
1. SNL, 2. krog

Olimpija odločno krenila v sezono

Olimpija je na zadnji tekmi drugega kroga v gosteh zasluženo z 2:0 premagala Gorica in ohranila stoodstotni izkupiček. V dominantni predstavi zmajev z izjemno podajo zasijal Ricardo Alves.
Štadion: Športni park Nova Gorica, Gledalcev: 1000, Sodnik: Dragoslav Perić
Gorica: Gregor Sorčan, Tine Kavčič, Miha Gregorič, Alen Jogan, Uroš Celcer, Jaka Kolenc (od 82. Jan Humar), Leon Marinić (od 81. Donatus Edafe), Rok Grudina, Andrija Filipović (od 46. Tilen Nagode), Rifat Kapić, Bede Amarachi Osuji.
Trener: Miran Srebrnič
Olimpija: Nejc Vidmar, Branko Ilić, Kenan Bajrič, Dino Štiglec, Mitch Apau, Dario Čanađija, Goran Brkić (od 85. Alexandru Cretu), Ricardo Alves (od 78. Tomislav Tomić), Nik Kapun, Stefan Savic (od 71. Blessing Eleke), Issah Abass.
Trener: Igor Biščan
(foto: SPS)
Gorica je med tednom končala evropsko pot, Olimpija pa je v goste prišla na krilih zmage proti Celju v prvem krogu. Ljubljančani so prišli po zmago in temu primerno so tudi nastopili v prvem polčasu. Domačini so bili nevarni le preko Rifeta Kapića, ki je v 10. minuti pošteno zapretil, Vidmar pa je kar dvakrat reševal svoj gol. Domači vratar Sorčan je bil bolj oblegan, a se je dobro držal ob vseh napadih Zmajev. Toda le do 40. minute. Odigrala sta Čanađija in Abass, ki je nato tudi zadel za 1:0.

Ljubljančani so tudi v drugem polčasu imeli pobudo, predvsem pa so držali v prvem delu igre priigrano prednost. Priložnosti ni bilo veliko. Menjava pri Olimpiji v 71. minuti, ko je vstopil Blessing Eleke, je obrodila sadove. Prav Nigerijec je namreč speljal odlično akcijo z Ricardom Alvesom, ki je Elekeju podal res lepo povratno podajo, bivši nogometaš Gorice pa je zadel in z golom potrdil zmago. Domača ekipa je bila nemočna in do izteka tekme ni uspela izstreliti nobenega konkretnega strela več.

Olimpija je tako prišla do druge zaporedne zmage in je ob Rudarju ter Mariboru ena od treh ekip, ki so po dveh odigranih krogih še vedno stoodstotne.