Miran Zore   14. september 2017
Po tekmi Maribor - Spartak

Bohar zvezda, Kramarič odkritje

Damjan Bohar je bil igralec tekme proti Spartaku, bil je namreč glavni akter ključnega trenutka tekme. Odkritje večera je bil rezervist Martin Kramarič, ki resno ogroža za gol nenevarnega Gregorja Bajdeta.
Najboljši posameznik
Darko Milanič je po tekmi, na katero ga je posebej pripravil, o Damjanu Boharju govoril kot o specialistu za Evropo, kot njegovo ključno vrlino pa izpostavil hitrost. Prekmurski nogometaš je bil, kar potrjuje tudi najvišja ocena specializiranega portala whoscored.com, glavni akter včerajšnje tekme. Ko ima Bohar žogo v svojih nogah in z njo potegne naprej, Maribor pridobi hitrost in tranzicijo, sinoči pa je Bohar nekajkrat (zbral je sedem strelov) tudi nevarno udaril proti golu. Ena je zletela tudi v mrežo, s čimer je Bohar dosegel svoj drugi zadetek (prvega proti Schalkeju leta 2014) v ligi prvakov v karieri. Ključen izziv zanj je zdaj dobro igro proti Spartaku raztegniti skozi naslednje tekme, tako na domači kot tudi evropski sceni.

Največji dolžnik
Nogometaši Maribora so za osvojeno točko in borbo do konca za zmago prejeli kolektivno pohvalo svojega trenerja Darka Milaniča. Zares šibkih členov sinoči v mariborski ekipi ni bilo. Če pa bi iskali največjega dolžnika, bi izbira padla na Gregorja Bajdeta (najnižja ocena na whoscored.com), ki v letošnji sezoni še ni uspel upravičiti kar zajetne minutaže (v tej sezoni 12 tekem). Njegov prispevek v napadu je sila skromen, (en sam gol) za gol ta krilni nogometaš sploh ni nevaren, tudi včeraj je bil v ofenzivnem delu mariborske ekipe - Tavares je uspešno odlagal žoge, podajal. Ahmedi je podajal in streljal, Bohar prav tako - daleč najmanj opazen. Proti golu ni ustrelil niti enkrat. Martin Kramarič, ki ga je zamenjal v 69. minuti, je v 20 minutah pokazal precej več.

Ključni trenutek tekme
Če bi včerajšnjo tekmo gledali zgolj s perspektive Maribora, bi lahko zaključili, da je slovenski prvak tekmo dobro začel, nato je pobudo prevzel ruski prvak, v zadnjem delu tekme pa je Maribor znova prevzel primat. Spogledovanje z zmago, ki so ga Mariborčani podkrepili s pritiskom in streli v zadnjih minutah tekme, je zraslo na zeljniku Damjana Boharja. Izkoristil je žogo v prostor Martina Kramariča, nato pa vse naredil sam. Maribor je, ko je bilo enkrat izenačenje nekako pod streho, dokazal, da lahko, ko je malce bolj sproščen v igri, nasprotnika tudi "stisne" in le nekaj centimetrov je bil oddaljen od tega, da bi se veselil prve zmage v ligi prvakov po letu 1999.

Odkriti potencial
Martin Kramarič ni neznanka. Svoj potencial je že dokazal, tudi na posoji v Krškem. V letošnji sezoni počasi prodira v prvo ekipo Maribora in posledično enajsterico, v kateri si bi si s podobnimi igrami, kakršna je bila včerajšnja, moral izboriti svoje mesto. Devetnajstletni Belokranjec je z vstopom v igro (njegov debi v ligi prvakov) vnesel živahnost, dokazal je, da je kljub pomanjkanju izkušenj "močan" na žogi in da ga "velika scena" v smislu treme ne gane pretirano. Prav najmlajši v mariborski ekipi je bil tisti, ki je Boharju podal za gol, že na naslednji tekmi lige prvakov pa bo upal na precej večji kos igralnih minut.