Uredništvo    5. september 2017
Visok poraz slovenske reprezentance do 21 let

Mladi nemočni proti Italiji

Mlada slovenska reprezentanca se je na prijateljski tekmi pomerila z izbrano vrsto Italije, ki je v Cittadelli v zgolj 15 minutah dosegla tri zadetke in na koncu slavila s 4:1. Za Slovenijo je zadel Martin Kramarič.

ITALIJA U21 4:1 SLOVENIJA U21
Cutrone 22., Favilli 27., Chiesa 37. Orsolini 79.;: Kramarič 52.

ITALIJA: Audero (od 71. Audero), Calabria (od 46. Adjapong), Romagna (od 55. Bonifazi), Mandragora, Pezzella (od 80. Calabresi), Locatelli (od 80. Palombi), Barella (od 46. Murgia), Favilli, Cutrone (od 54. Vido), Verde (od 70. Orsolini), Chiesa (od 54. Parigini) . Selektor: Luigi Di Biagio.

SLOVENIJA: Vodišek, Brecl, Gliha, A. Pišek, Badžim, Žužek, Rom, Kramarič (od 83. Kuhar), Ožbolt (od 58. Mlakar), Humar, Primc (od 71. Arh Česen). Selektor: Primož Gliha.

Mlada slovenska reprezentanca je po uvodnem kvalifikacijskem obračunu proti Luksemburgu odigrala prijateljsko tekmo proti velesili Italiji, pri kateri so nastopila nekatera velika imena kot denimo zvezdnik Fiorentine Federico Chiesa ali odkritje letošnje sezone pri AC Milanu Patrick Cutrone.

Azzurrini so povedli v 22. minuti, ko je z roba kazenskega prostora natančni meril Cutrone, pet minut kasneje je po kotu zadel Favilli, popolna italijanska prevlada pa se je nadgradila v 37. minuti, ko je v polno zadel še prvi italijanski zvezdnik Chiesa. Slovenija je častni zadetek dosegla v 52. minuti, ko je napako italijanskega vratarja izkoristil Martin Kramarič in s strelom z desne strani kazenskega prostora znižal na 1:3. Končni izid je dobrih deset minut pred koncem tekme postavil rezervist Riccardo Orsolini.